| maradona10 a întrebat:

Ce e ma i bun pentru jucat(jocuti video) : xbox 360, ps3, wii u sau un pc cu un sistem de 2000 de euro ...numai pentru gaming... vrea parerile voastre

10 răspunsuri:
| taken a răspuns:

2000 euro?

| TraceurAlexx a răspuns:

Un PC de 2000 de euro ar fi mai bun. Dar nu toate jocurile sunt optimizate pentru PC. Cand apare un joc, de cele mai multe ori apare pentru console si dupa aia pentru PC.

| denispatrik a răspuns:

Eu as opta pentru PC [daca tot dai 2. 000E], dar unele jocuri gen Red Dead Redemption ii doar pentru PS3 si XBOX.
Eu momentan am un PS3 si un PC bun, dar prefer sa ma joc pe PS3, deoarece ii mai buna grafica si sunt cateva jocuri exclusiv pentru el.

| maradona10 explică (pentru denispatrik):

Taken : da 2.000 de euro..multumesc baietii..si dintre xbox.ps3 si wii care credeti ca e mai bun...

| denispatrik a răspuns (pentru maradona10):

Pai XBOX-ul ii mai bun la jocuri Kinekt, dar daca te joci mai mult timp merita luat PS3 ca ii mai comod controller-ul si nu mai trebuie platit internetul, cat despre WII nu am incercat happy

| Kaennox a răspuns (pentru maradona10):

Eu zic ca ps3 e mai bun, chiar daca xbox are si kinectul si se vede putin mai hd sa zic asadar cum am spus ps3 e mai bun deoarece sunt mai multe jocuri compatibile pe ps3

| Beretta a răspuns:

Daca tot banii nu sunt prea o mare probleme iti recomand urmatorul lucru, iti iei un ps3 + jocul gran turismo 5 + volan g27 si de restul banilor iti iei un pc(asta daca esti cat de cat pasionat de masini), daca nu esti baga toti banii intr-un pc parerea mea

| taken a răspuns (pentru maradona10):

Am crezut ca ai scris gresit.Iei ce iti place tie.Un coleg care a jucat doar jocuri pe PC si-a luat PS3 si nu prea il foloseste tot la PC joaca.

| maradona10 explică (pentru taken):

Si pc, baietii e bine sa il fac pe piese (noi sigur happy ) adica ma duc la un service pc si ce sistem as putea pune de 2 mii de euro ceva cu care sa nu ma problema la sacadari dupa 3-4 anii...

| taken a răspuns (pentru maradona10):

Daca intr-adevar ai banii astia iti faci racheta.