| Dzeko7 a întrebat:

Ce sistem de operare sa instalez pe un notebook Asus x200ma?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

De la windows 7 in sus.

5 răspunsuri:
| Dzeko7 explică (pentru Jipa95):

Asta stiu si eu, ca pot pune numai windows 7 sau 8, dar mai exact care?

| Jipa95 a răspuns (pentru Dzeko7):

Toate pe 64 biti daca ai min. 4gb ram.

| Dzeko7 explică (pentru Jipa95):

Eu am 2 gb ram, dar am citit pe mai multe bloguri ca pentru laptop-ul meu cel mai bine este sa pun un windows pe 64 de biti, deci nu stiu ce sa fac.

| Jipa95 a răspuns (pentru Dzeko7):

Pentru ce sunt concepute sistemele de operare pe 64 biti? Ii fortezi componentele peste limita lor si nu prea e ok. Dar la naiba cumpara-i un bat de 2gb si ai terminat balciu. Sigur unde ai citit tu chestia aia pe blogurile acelea vorbeau niste experti.

| Dzeko7 explică (pentru Jipa95):

Chiar asa rolling on the floor cine stie ce idioti au scris chestiile alea.