| LisaJulie a întrebat:

Cum elimin acele reclame de pe Messanger? Au legătură cu ceea ce accesez pe Facebook?

1 răspuns:
| Andrei0410 a răspuns:

Cam da. Facebook-ul si nu doar, tin cont de ce grupuri, site-uri accesezi si stocheaza informatiile undeva. Mai departe, le folosesc ca sa iti dea reclame fix pentru ce vrei tu, ei fiind platiti de companiile care fac reclama pe platforma lor si pentru numarul de clic-uri pe add-uri. Asa ca da, add-urile alea sunt in functie de ce cauti. Ca sa scapi de ele, poti sa dai ca nu esti interesat sau sa le dai report (daca poti) si atunci o sa se prinda algoritmul ca nu mai vrei sa mai vezi add-urile si o sa iti dea altele.