| Kys2000 a întrebat:

Cum fac să dau pe cineva afară de pe un cont de OLX? Am schimbat emailul și parola, dar, degeaba, tot rămâne conectat.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa dai afara in ce sens? Ai cont pe OLX ce spui, si altcineva are acces la contul tau, sau despre ce anume vorbesti?
Sa il dai afara mai exact de unde?
Daca te referi sa-l dai afara din casa, adica de pe OLX nu ai cum, pentru ca nu este casa ta, tu ai acolo doar un cont, este public, toti care sunt acolo te pot contacta.

Banui ca tu vrei sa nu te mai contacteze o anume persoana, la asta faci referire sa il dai afara, adica sa nu mai poata sa te contacteze?

In cazul asta ia legatura cu cei care administreaza OLX si vezi ce spun, ori citeste bine ce reguli sunt, iar daca cineva te deranjeaza si nu-ti da pace, le arati celor care administreaza OLX si aia pot lua masuri.
Nu stiu daca poti tu bloca acolo din setari o persoana anume sa nu te poata contacta.
Ai schimbat parola, email dar degeaba, normal ca degeaba, oricine poate intra acolo, si eu pot sa intru sa vad ce vinzi, pot sa iti las mesaje si etc, nu ai cum sa ma blochezi, ca de aia esti al piata sa vinzi, nu sa te ascunzi de cumparatori.

| Kys2000 explică (pentru relian):

Să îl dau afară de pe cont, pentru că și el, la rândul lui, are acces la cont și îmi tot dă comenzi aiurea

| relian a răspuns (pentru Kys2000):

Deci sa nu mai poata sa iti trimita tie mesaje, sa nu poata comanda nimic de la tine.
Daca iti face comezi asa aiurea, suna pe cei de la OLX explica-le, arata ce comenzi aiurea a facut sau face, deci trebuie sa ai ceva dovada, nu merge asa doar pe vorbe, si sigur aia il vor linisti, ii pot pune restrictii sa mai intre pe OLX, ori stiu si eu ce altceva, dar au ei metodele lor sal linisteasca.
Sau pur si simplu ignorai comenzile, mesajele, la un moment dat se va satura singur si te va lasa in pace.

Bula
| Bula a răspuns:

Contactezi adminii OLX.