| Kamakura a întrebat:

Cum fac sami modez ps2-ul?
Adica sa pot sa bag jocuri de pe net.
e Greu?

7 răspunsuri:
| a12 a răspuns:

Nu e greu M-am documentat pe net si nu e foarte grea modarea. Cumperi un cip (MODBO 760) si il montezi dupa schema pe care ti-o va da acel vanzator sau zecile de tutoriale de pe net. Ar mai fi o metoda cu swap-disc, dar nu au reprezentati prin Romania, doar daca ai pe cineva prin US sau UE.
Si eu intentionez sa cumpar un PS2, dar voi opta pentru modarea hardware

LE: gasesti solutie pentru ambele metode Aici

| XDanyX007 a răspuns:

Scz ca ma bag. dar cei aia ps2 modat? plss cei aia modare? ca vad peste tot sad va rog sad

| XDanyX007 a răspuns:

S

| SmeKeru_CataLin_1998 a răspuns:

Sau iti vinzi ps-ul si iti iei unul modat

| TheProdigy a răspuns:

@Kamakura,du-te pe computergames.ro > forum >fa-ti cont si cauta utilizatorul Donely, se pricepe foarte bine in ale modarii, te asigur de asta

@XDanyX007 modarea este de 2 feluri, hardware sau software, si are ca scop posibilitatea de a juca diferitele jocuri piratate

@SmeKeru_CataLin_1998 De ce ar face asta?, de ce atata chinuiala si timp pierdut cand o modare se face la un pret foarte acceptabil, in jur de maxim 50lei :]

| Simon_Darius_1999 a răspuns (pentru XDanyX007):

Te luminez eu:] modarea e cand cu un program pe consola respectiva ai ori ce joc vrei gratis full dar na nu e chiar asa usor ai nevoie de un hard disk sau un stic mai mare 30 gb recomand si na is multi care modeaz o sa iti explice mai detaliat