| andreiandrei233 a întrebat:

Cum faci sa scrii cu diacritice in Microsoft Word? dau funda...

4 răspunsuri:
| Takeen a răspuns:

Jos in coltu stang scrie EN, dai click pe el, setari, si setezi Romana, si o sa ai diacriticile pe tastatura.

| abc32d a răspuns:

In dreapta jos, apare "EN", de la engleza. Da click, alege "RO", si apoi tastele \, [, ],;, ' vor deveni literele din romana, in ordinea asta: â, ă, î, ş, ţ. Sper ca te-am ajutat!

| horia2012 a răspuns:

Instalezi tastatura in limba romana din
"control panel" "regional settings".

| andreiandrei233 explică (pentru Takeen):

Da dar pe laptop-ul meu nu imi apare EN...metoda asta o stiam si eu dar credeam ca mai e vreo metoda...