| Sergiu0709 a întrebat:

Cum pun melodiile de pe telefon pe micro SD?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu un manager de fisiere. Eu asta folosesc: http://bit.ly/2GWfa3x
Apesi si tii apasat pe fisier pana iti apare o bifa alba intr-un cerc (de obicei albastru sau verde). Apoi sus iti vor aparea doua dreptunghiuri suprapuse. Aia inseamna "Copy" si-l copiezi unde vrei. Daca vrei sa-l muti apesi pe cele 3 puncte verticale si-ti apare si comanda "muta".

| Sergiu0709 explică (pentru Salontanul):

Scuze n-am inteles a aparut bifa la toate dar cum le pun pe micro sd

| TutankamonOficialu a răspuns:

Mai intai trebuie sa iti copiezi melodiile pe un PC/Laptop. Dupa aceea introduci card-ul in laptop (sau il bagi in telefon si ai acces printr-un cablu usb la card). Dupa ce ai introdus card-ul, intrii pe el si copiezi muzica de pe calculator in stick. Sper ca te-am ajutat!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici un filmulet (nu prea bine realizat dar asta e!): https://youtu.be/K98zScOPfpI