| Corinutza81 a întrebat:

Cum pun pe cineva la interzisi pe o pagina de facebook?
Am creeat o pagina si vreau sa pun pe cineva la interzisi dar nu stiu cum, ma ajutati?

Funda!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e indeajuns doar sa stergi pe cineva din lista de prieteni facebook. Daca nu ti-ai pus la punct foarte bine setariile de confidentialitate utilizatorul care te deranjeaza tot va putea sa interactioneze cu tine. Voi incerca sa iti prezint cativa pasi simpli cum poti sa scapi definitiv de persoanele care te irita prin intermediul facebook-ului.

Intra pe profilul persoanei respective si in partea dreapta apar 4 butoane. Da un click pe butonul Prieteni si selecteaza din lista "Scoate din lista de prieteni".

Acum iti va mai aparea o fereastra in care iti va cere sa confirmi daca vrei cu adevarat sa scoti persoana respectiva din lista ta de prieteni. Tot ce trebuie sa faci pentru confirmare e sa apesi butonul albastru "Scoate din lista de prieteni"

Pentru a putea ignora utilizatorul, intra pe profilul lui si in partea din dreapta vor aparea trei butoane ca in imaginea de mai jos. Da un click pe al treilea buton, acela care nu scrie nimic pe el, si selecteaza tabul Raporteaza/blocheaza.

Selecteaza prima casuta "Block …….", selectand aceasta casuta utilizatorul respectiv nu va mai putea sa va acceseze in nici un fel profilul pe facebook. De retinut ca nici tu nu vei mai potea accesa profilul persoanei respective. Mai jos vei putea selecta un motiv suplimentar pentru care vrei sa ignori aceasta persoana, aceasta categorie nu este obligatorie.

| Corinutza81 explică (pentru anonim_4396):

Off... nu ai inteles... iti mutumesc pentru raspuns dar nu cum scot pe cineva de la prieteni, asta stiu.
Am o pagina de facebook, adica pe care am creeato si se numeste Tu si ea, sper ca ti-ai dat seama, si sunt administratoare si nu stiu cum sa blochez pe cineva, sa-i dau block. Adica sa nu mai poata sa adauge comm la poze si celelate.
Iti multumesc ca te-ai chinuit sa scrii atat.