| GolopențaAdrian a întrebat:

Cum vi se pare site-ul:Flightradar24? Exista si la meteo ceva de genul si la alte lucruri?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

E misto. Nu am vazut la meteo. Eu am un app pe mobil si pe desktop. Cu app-ul LIVEATC poti sa asculti si controlorii de trafic, inclusiv de la Otopeni.

12 răspunsuri:
| GolopențaAdrian explică (pentru seth2016):

Este pentru Windows sau Android?

| seth2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Flightradar e si pentru Android si pentru windows. Liveatc am numai windows.

| GolopențaAdrian explică (pentru seth2016):

Cum fac sa ii aud pe cei de la otopeni?

| seth2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Deschizi live atc si bagi otopeni la search. Click pe Otopeni, apoi pe LROP Bucharest tower. O sa ai doua canale. In stanga approach si in dreapta radar.

| GolopențaAdrian explică (pentru seth2016):

La varianta de windows trebuie sa il descarc sau din browser ca am scris si nu mi-a gasit

| seth2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

E windows app. Daca ai windows 8 sau 10. Uite ca e si pentru Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.liveatc.liveatc_app

| GolopențaAdrian explică (pentru seth2016):

Am windows 7 tin sa te anunt

| seth2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ghinion. Nu ai Android?

| GolopențaAdrian explică (pentru seth2016):

Ba pe telefon si tableta

| GolopențaAdrian explică (pentru seth2016):

Inafara de astea mai stii?

| seth2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Baga, nu mai sta laughing. Poti urmari pe Flightradar avionul cu care vorbeste radaru' din RO. Noaptea e mai usor de gasit din cauza traficului mai redus.

| seth2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu. Am incercat mai multe. Astea sunt cele mai bune pentru avioane. Mai gasesti pe web trafic live la trenuri si la nave pe ocean. Da' nu m-am mai uitat de mult.