| ParaschivM a întrebat:

Daca ai o tableta cum procedezi sa ai internet tot timpul chiar daca pleci de acasa? vrei sa pleci pe tren sau in autobuz cum poti sa ai mereu net?



Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Daca ai 3g, iti trebuie un sim cu trafic de date, il iei de la orice operator de telefonie mobila.
Daca tableta nu e 3g, nu ai internet decat in zonele cu acoperire wireless.
Bafta

6 răspunsuri:
| ParaschivM explică (pentru CataC):

Este vb de un ipad 4

| darrio2007 a răspuns:

Cu 3G. Daca ai optiune de net activata in retea.

| sile03 a răspuns:

Mai pe romaneste, cauta la tableta si vezi daca ai vreun loc unde poti sa bagi o cartela sim (cartela de telefon). Daca ai asta inseamna 3g si poti sa iti cumperi o cartela (vdf, cosmo, Orange) activezi o optiune cu internet o bagi in tableta si ai net peste tot pana se termina MB de pe cartela.
Daca nu ai asa ceva, poti sa ai internet doar unde ai acoperire wi-fi.
Oricum din cate stiu eu Ipad 4 are si 3g si 4g. Acum vezi si tu...

| ShadowDancer a răspuns:

Internet gratuit nu vei avea decat in anumite aeroporturi, cafenele, si locuri pline de turisti unde autoritatile sau anumite persoane asigura Wifi gratuit. Pentru restul trebuie sa platesti dar asta sti deja, deoarece ai o tableta prin urmare internet degeaba nu ai peste tot. Pentru trafic nelimitat platesti celor de la care ai telefonia mobila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. wireless
2.cartela cu internet

| ParaschivM explică (pentru sile03):

Multu!