| robysonyk a întrebat:

Daca am o placa de baza cu soclul procesorului (cpu socket) 1150, este musai ca si procesorul meu sa fie 1150 nu?

Am vrut sa imi iau o placa de baza co socket-ul 1150 si un procesor amd care era AM3+

Răspuns Câştigător
| AleXzpm a răspuns:

Salut Roby,

Da, 1150 trebuie procesor cu 1150, procesoarele AMD sunt depășite, consumă mult curent, se încălzesc puternic, sunt zgomotoase și nu sunt stabile, i3 i5 i7 de la Intel pe socket-ul 1150 sunt geniale.
Spor

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sa fi retardat sa crezi ca procesoarele amd sunt compatibile cu placi de baza Intel. Orice placa de baza vezi si are socket format din cifre este pe Intel si suporta NUMAI procesoare Intel.

| SpikeSpigel a răspuns:

Vorba lui Jipa, trebuie sa fi retardat sa crezi ca poti pune Intel pe amd...Pui numai procesoare care au socketul 1150.

| robysonyk explică (pentru AleXzpm):

Multumesc mult pentru raspunsul serios. Ma gandeam eu ca nu are cum, tot imi zicea un prieten ca se poate si eu ii ziceam " esti prost? cum sa se poata". Ai o funda de la mine happy

| AleXzpm a răspuns (pentru robysonyk):

Baftă ^_^