| Justusee34 a întrebat:

Daca cumpar un Pc functional fara HDD sau SSD
Pc va porni fara Hdd sau Ssd?
Va putea citi procesoru rami placa video etc fara hdd sau ssd?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Da, o să facă testul post (Post bios-power in self test) în care se scanează componentele, cum spui tu, le va citi, dar la încercarea de bootare va apărea ("No disk detected"/"No storage detected/No operating system detected/no boot device), în funcție de placa de bază.

4 răspunsuri:
| raz0000001 a răspuns:

Da...dar nu prea o sa ai ce face cu el.

| RAY a răspuns:

Da,si va scrie no boot device

| RAY a răspuns (pentru raz0000001):

Poti descarca hirens boot dvd si faci tot ce vrei sau linux boot live

| raz0000001 a răspuns (pentru RAY):

Da. mi-era sila sa mai mentionez.