| danutz_8631 a întrebat:

Daca dau formatare la disk local c imi pierd si windowsu?
Sau ce pot patii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il ai instalat in C, normal ca il pierzi. Fa un backup la c, ca pe urma sa iti fie mai usor... sa nu stai sa instalezi fiecare program in parte.

8 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Daca ai windosul instalat sau se afla instalat in partitia C, atunci da, iti pierzi windosul. Trebuie sa dai formatare la o partitie in care nu se afla windosul instalat.

| costymaximus a răspuns:

Pierzi tot, numai ca poti muta pe alta partitie inainte sa formatezi

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pierzi tot ce ai pe c: windowsul, programele, tot ce ai pe desktop, driverele etc.

| oz a răspuns:

Din windows nu poti da format c.Incearca si ai sa vezi ca nu merge.Decat daca bagi cd windows intri in instalare bootezi si stergi partitia,

| sTeFaN_2897 a răspuns:

Da mai... asta o sa se intample. De fapt nici nu poti formata C-ul atata timp cat rulezi Windows din C. Eu nu te sfatuiesc metoda asta. O metoda foarte buna(cred ca cea mai buna) pe care o folosesc este ca atunci cand instalezi Wndows-ul sa formatezi C si apoi sa dai instalare pe aceasta partitie. Oricum eu te sfatuiesc sa nu dai formatare la C in timp ce ruleaza Windows de pe el. Pa. Sa auzim de binewinking.

nony
| nony a răspuns:

Formatare inseamna sa-ti pierzi TOATE datele de pe discul formatat. Daca ai windows-ul in C, atunci sigur il vei pierde.
Mai poti formata si partitia D daca o ai.

| alexxaz a răspuns:

Daca ai windowsul in C atunci normal ca ti se sterge!

| デイダラくん a răspuns:

Da, dar dadca nu vrei sa pierzi datele, foloseste powerquest partition magic...bafta!