| Polinco a întrebat:

Daca intru pe un site si nu descarc nimic, pot lua KeyLogger?

Răspuns Câştigător
| Vatafu_Vlad_1997 a răspuns:

Nu ai cum.

13 răspunsuri:
| Ahrys a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca imi iau un sandvici si nu l-am mancat, l-am mancat?

| Zurelin a răspuns:

Se poate descarca automat, ca si linkurile care incep singure sa se downloadeze, am patit, trebuie sa fie executabil (.exe)

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine zis,, m-am saturat? "

| 1231242 a răspuns:

Nu

| TheSeventhSin a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil sa ti-l fi mancat alt cineva, fi mai atent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi și bine mă geniu al informaticii, de breșe de securitate ai auzit? Acum o lună ai văzut Wannacry? Virusul ăla avea nevoie doar de Windows, nici nu trebuia să intri pe ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua după ăștia, DA, poți! De ce crezi că flash playerul își face update? 99% din ele sunt de securitate. PT că hackerii uneori găsesc exploatări și pot face coduri rău-intenționate să se execute. Și Flash Playerul nu e singura metodă. Din fericire, dacă ești la zi cu actualizările, șansele ca tu să dai de un astfel de virus sunt mici, deci adevăratul răspuns e nu prea, dar nu e un complet nu. În principiu, nu intra pe site-uri suspicioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

...WannaCry? ew..alta panarama esuata, faaail.
WindowsDefender + un browser stabil (Edge) nici pe naiba nu iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Flash...virusi.2017
Nu prea mai exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

laughing) mda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu,mai vreau.

Bula
| Bula a răspuns:

In momentul ce ai intrat pe ORICARE site, automat se descarca TOATE elementele site-ului pe calculator, dupa care se asambleaza si se vizualizeaza o parte din ele pe ecran. Impreuna cu elementele vizibile se pot descarca si elemente malocioase pe care nu le vezi in browser, dar care-ti pot face nenumarate neplaceri. Asa se pot descarca inclusiv keylogere sau alte programe ofensive.

Exista programe antivirus (cum este si AVG Antivirus, inclusiv versiunea Free) care te pot feri de asemenea elemente si de efectele lor, urmarind si analizand toate linkurile de pe site-ul accesat.