| evilasasin a întrebat:

Daca sunt la liceu mecanic dupa bac pot intra la o facultate de mate-info?

Răspuns Câştigător
| RoccoSuasito a răspuns:

Sigur ca poti. Depinde si de mediile din anii de liceu si de media pe care o vei avea la bacalaureat. Dar fiind la un liceu mecanic banuiesc ca nu ai idee care e treaba cu limbajele de programare. Iti va fi destul de greu daca vei da la info, dar nu vreau sa te descurajez. Odata admis va trebui sa ai ceva ambitie si sa te ti de treaba. E o facultate grea.

6 răspunsuri:
| rad0g a răspuns:

Buna, da, poti intra, nu conteaza liceul termnat.

| evilasasin explică:

Mersi de raspuns.stiu ca sunt la liceu mecanic dar stiu limbajul de programare c++ notele din liceu nu sunt cam maricele dar am vazut ca nu se mai iau in calcul acum mai mult media de la bac si pentru cele de la mate-info am vazut matematica dar nu stiam daca pot dar la o fac de info daca sunt la mecanic.

| RoccoSuasito a răspuns (pentru evilasasin):

Nu conteaza ca esti mecanic. Si eu am terminat un liceu tehnic si am intrat la facultatea de informatica. Celor care au fost la licee de mate-info le era mai usor ca erau familiarizati cu limbajele de programare. In afara de C/C++ o sa mai faci si Java. Iar in primul an o sa faci destula matematica: analiza numerica, algebra, geometrie.

| RoccoSuasito a răspuns (pentru evilasasin):

Aveam instalat windows xp. La programare procedurala ne punea sa lucram in borland c. Nu merge sa iti trimit mesaj; imi spune ca sunt utilizator junior.

| evilasasin explică (pentru RoccoSuasito):

K mersi de rasp o sa incerc xp ca sa nu ma mai chinui cu 7

| NewFeel a răspuns:

La ce liceu esti?