| V1ADUTZ a întrebat:

Dau FUNDA!
Am un laptop Sony vaio si i-am dezactivat din greseala castile.Cand le conectez nu mi le mai citeste.Cum le pot activa din nou? Va rog mult de tot ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Nu ai dezactivat nimic. ori s-a actualizat driverul de sunet ori cel ce il ai instalat nu e cel adecvat modelului de vaio ce il ai. in cazul in care laptopul tau a venit din fabrica, cu windos instalat atunci ai o partitie vizibila sau ascunsa numita recovery. in acest caz dezinstaleaza driverul de sunet, restarteaza si cand va detecta lipsa driverului il va instala. pentru primul caz, cel mai bine e sa cauti modelul tau in pagina Sony si sa descarci driverul de sunet oferit de ei, in functie de sistemul operativ ce folosesti

4 răspunsuri:
| V1ADUTZ explică (pentru gelu1970):

Defapt...in parea dreapta jos(langa ceas)este simbolul cu difuzorul unde iti ajustezi volumul.in timp ce aveam castile conectate, din prostie am dat cilck pe imagine iar la "Device usage" am dat disable. dupa un timp(cam 3 saptamani) mi-am adus aminte de recovery dar n-a mers.deci ce ii pot face?

| gelu1970 a răspuns (pentru V1ADUTZ):

Buna. ce folosesti? w7? daca e asa tot de acolo trebuie sa il reabilitezi de la imaginea unde e difuzorul jos in dreapta. in caz ca nu reusesti lasa-mi un id si te contactez ca sa vedem ce naiba se intampla. ok?

| V1ADUTZ explică (pentru gelu1970):

Am reusit.Am dezinstalat driver-ul audio si l-am instalat din nou cum mi-ai zis.ms

| gelu1970 a răspuns (pentru V1ADUTZ):

Ma bucur. mult noroc