| georgiana9419 a întrebat:

De ce se blocheaza mozilla atunci cand descarc ceva? ..se blocheaza la 99%

11 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Inseamna ca acel fisier nu este bun pentru descarcare. Poti incerca accesand un alt link.

| georgiana9419 explică (pentru Konata):

Tot ce descarc se blocheaza

| Resurrection a răspuns:

Iti recomand sa schimbi browserul atunci... Iati google chrome.

| Konata a răspuns (pentru georgiana9419):

Atunnci s-ar putea ca nivelul de securitate al browserului sau cel mai probabil firewall-ul din Windows e configurat prost si iti blocheaza fisierele downloadate. Uneori se rezolva de la sine.

| georgiana9419 explică (pentru Resurrection):

Nu pot sa instalez google chrome, pentru ca se blocheaza la descarcare

| pozeanimate a răspuns:

dar de pe alt brawser descarca?
ai un antivirus nebun cred
dezinstaleazal sa vezi ca ar putea descarca in totalitate

| georgiana9419 explică (pentru pozeanimate):

Nici de pe alt browser nu merge...am luat chrome de la cineva si cand dau sa instalez google chrome, spune ca:Se asteapta descarcarea google chrome.si asa ramane, nu mai continua...nu am antivirus pentru ca de abia i-am reinstalat windows-ul(tot din cauza blocarii la descarcare)

| pozeanimate a răspuns (pentru georgiana9419):

Si ai instalat ca la carte sau asa peste cel vechi?
adica delete partitie, creare partitie, formatare
?
daca da
atunci ai un windows de 2 lei
cauta unul curat
daca vrei iti dau link sa il descarci

| georgiana9419 explică (pentru pozeanimate):

Mai sigur e de la windows-ul de 2 lei

| georgiana9419 explică (pentru pozeanimate):

Nu merge nici task manager-ul..am virusi?

| pozeanimate a răspuns (pentru georgiana9419):

Http://www.anvir.com/anvir-task-manager.htm

descarca AnVir Task Manager
vezi in strartup debifeaza totul
e mai bun ca task managerul din windows
si te anunta cand un program sau virus se baga in auto start

debifeaza tot din startup, daca problema mai este, nu-i virus dar windowsul e cu erori