| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp, bănuiesc că ar fi pus cineva camere video ascunse într-un spațiu al meu privat.
Cum as putea sa le depistez sau sa le stric?
Am citit pe un forum că se strica cu laserul. Oare se poate?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa faci puscarie? Toate blocurile au camere de supraveghere video atît in scara blocului cît si in lift pentru a prevenii infractionalitatea violurile crimele furturile care sau inmultit, de ce ai vrea sa strici acele camere? Faci lucruri ilegale si nu vrei sa vada administratorul ce faci?

| Sofer a răspuns:

Cu ce te deranjează acele camere? Au rolul de a supraveghea scara blocului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca bănuiala ta să fie întemeiată ea trebuie să se bazeze pe ceva.
De ce nu. Costă mult să instalezi așa ceva încât să nu se observe.
Cine ar avea interesul să spioneze cu bani mulți exact holul blocului vostru?
Ca să le depistezi trebuie o investigație de specialitate. Nu o poți face fără mijloace tehnice și expertiză.
După ce le depistezi, le strici mecanic, le distrugi.

| Wr3nch a răspuns:

Care e spatiul ala privat mai exact?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si la ce spatiu te referi? La camera ta? In casa/curtea ta?
Daca te referi la un bloc... nu este blocul tau practic, ce nu are legatura cu camera in care stai, nu ar trebui sa te afecteze asa mult (din acest punct de vedere).

| Simpatic a răspuns:

Bai de ce raspundeti pe langa a zis ca banuieste ca cineva i-ar fi pus camere ascunse intr-un spatiu privat detinut de ea...deci camerele de la blocuri nu-s deloc ascunse sunt cat se poate de vizibile, asta e si ideea sa se vada!
Draga mea sunt niste aparate care depisetaza camerele astea ascunse dar costa ceva banuti, sa nu fie doar paranoia ta si sa nu existe ceva cu adevarat sau incearca sa le depistezi cu unul dintre softurile acestea : https://service.laptop-direct.ro/......cu-android

| Dismally a răspuns:

Exista un aparat care iti va depista camerele ascunse. Sansele sa o strrici cu laserul sunt foarte mici, in primul rand ai nevoie de un laser super puternic, cum sunt cele care costa peste 600 euro, in al doilea rand trebuie sa nimeresti camera, sa il tii fix cateva minute si distanta sa fie foarte mica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te muti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred că ți-am dat motive să mă jignești.

| OvYdYu2597 a răspuns (pentru sadrian46):

Eu nu am inteles de holul blocului din ce a scris el.
Eu am inteles ca este un spațiu privat

| Raizen07 a răspuns:

Mai citește o data ce a scris! Dacă nu Fă-ți un control la ochișori!
Spațiu privat, nu scara blocului!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru OvYdYu2597):

Dacă este spațiul lui privat, cu atât mai mică este probabilitatea să aibă camere ascunse montate de intruși. Mobilul?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

A scris de spatiu privat, nu in bloc.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mai exact cu ce anume te am jignit?