| bogdan324 a întrebat:

De curand mi-am vandut pc-ul si acum vreau sa imi fac unul nou care sa ruleze ultimele jocuri aparute[si cele care vor aparea in viitor peste 2-3 ani] pe detalii decente cu un fps care sa treaca de 30.As vrea sa ii fac overclock la procesor si placa video pe viitor in caz ca se intampla sa tuseasca in jocurile mai noi cat sa scot maximul de performanta.
Am un monitor LED Samsung FullHD LS22D390HS deci vreau sa joc absolut orice joc in rezolutie 1920x1080p,in plus mai am si un SSD de 240gb si un SSHD de 1 tera asa ca nu mai trebuie sa puneti astea 2 componente in lista.
Bugetul meu este de 4200 de lei de lei
Pana acum m-am gandit la configuratia asta
http://www.mediadot.ro/wishlist/53914/
Dar astept si variantele voastre

7 răspunsuri:
| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Recomand placa asta de baza:http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/fatal1ty-b85-killer/ pentru procesorul Intel.

Vrei sa treci pe amd?

| bogdan324 explică (pentru ionutzz223):

Nu vreau sa trec pe amd, raman pe Intel

| ionutzz223 a răspuns (pentru bogdan324):

Ok atunci placa aia de baza e mai buna decat aia de la msi!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te si la procesorul asta: http://www.emag.ro/......DSHPLBBBM/
Ce zici?

| bogdan324 explică (pentru Salontanul):

Faza este ca va trebui sa mai reduc bugetul la placa video pentru acel procesor, sau sa mai astept ceva timp sa mai strang bani pentru el, inca nu m-am decis

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru bogdan324):

Ok. Atunci fa cum stii. Mai asteapta putin. Poate mai strangi bani si poate mai scad preturile in primavara.