| User252426 a întrebat:

De unde pot lua un DMG pentru mac os Big Sur? Ca sa il fac cu UUByte Editor de DMG uri pe stick. Ce am gasit eu nu merge. Da eroare la sfarsit.
De unde pot lua fisierul de instalare sau creare MACOS INSTALLER USB? Ms funda.

1 răspuns:
| Batmanel a răspuns:

Pentru ca nu prea exista, pentru ce iti trebuie? Il conectezi la net si isi descarca fisierele de pe serverele Apple, e gratis treaba si indiferent de mac.
Ai pe aplicatia Store sa descarci OS-uri.
Sau depinde de versiune caita pe google versiunea dorita + archive.com
Exemplu: https://archive.org/details/install-mac-os-big-sur.app11.2.1