Întrebare recomandată | RAY a întrebat:

Despre metoda curatarea unui laptop de praf cu un spray cu aer comprimat ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| stanilalex a răspuns:

Daca te referi la interior atunci nu as recomanda.
Daca te referi la exterior atunci nu vad nimic rau. Depinde insa ce fel de testatura e.

La exterior cel mai bine e sa-l stergi cu un servetel pe care pui spirt ori solutie de sters geamuri.

| Cristinell90 a răspuns:

E cea mai ok metodă să-ți cureti laptopul eu asta folosesc pentru curățarea obiectelor mai sesnsibile

| RAY explică (pentru Cristinell90):

Da te rog mai multe detalii, ce model ai cum il cureti?

| Clantza a răspuns:

Dap, este ok desi daca vrei sa il cureti bine trebuie sa il faci bucati. Daca il ai de mult timp si se incinge ridicol de tare du-l la un centru la care repara calculatoare si il fac ei bucati sa il curete (n-am idee cat costa, oricum nu mult). Daca doar vrei sa il cureti la suprafata, da, este bun aerul comprimat (daca scoti tastele poti da cu o laveta umeda, nu uda sa poti stoarce apa din ea, cu bateria scoasa dupa care il lasi la uscat cateva minute)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna metoda. Am curatat cu aer comprimat deoarece se incalzea cam tare.Dar nu am mai dat bani si pe spray.L-am dus la un amic care are compresor, i-am scos capacul de la rami si am suflat cu pistolul compresorului.E mult mai bine cu compresorul deoarece ai aer mai mult, la presiune buna si sufli peste tot.Si in orificiul de aerisire si peste tot, inclusiv unitatea optica.Cu doar...5 lei colo. deci poti merge la o vulcanizare cu o sticla de vin.big grin

| Robi1444 a răspuns:

Bullshit.

| Cristinell90 a răspuns (pentru RAY):

Se numeste acme(fara alcool) pur si simplu spreiez putin ecranul laptopului si il sterg cu un servetel