| B3nz1D3s3nate a întrebat:

E normal sa se incalzeasca laptop-ul repede cand ma joc? Si arde rau pe unde scoate caldura.

8 răspunsuri:
| cristinel375 a răspuns:

Ti-a intrat praf la ventilator, este bine sa il mai cureti ca de aia se incalzeste sau las-o mai moale cu jocurile, poate il ai si de mai mult timp si de aia, a imbatranit si el.

| jorjan a răspuns:

Cumpara un cooler pentru laptop si tine-l putin inclinat sa aiba pe unde elimina caldura, nu sunt scumpe sa stii cauta unul care sa aiba 2 ventilatoare si ai rezolvat problema. Laptopul nu e pentru gaming desi sunt configuratii bune in ziua de astazi.

| B3nz1D3s3nate explică (pentru cristinel375):

Este nou laptop-ul, il am de cateva saptamani.

| cristinel375 a răspuns (pentru B3nz1D3s3nate):

Aaa,pai in cazul asta, poti face cum a zis "jorjan", mie nu mi-a trecut prin cap atunci sa-ti zic, un cooler este cel mai bine, gasesti la 50 LEI sau mai scump cu 2 ventilatoare, cum crezi tu.

| Mary012 a răspuns:

Nu are nimic ca se incalzeste si al meu se incalzeste de fapt incinge ca asta face practic. Nu imi e frca cu el am avut si 97 de grade. Stai calm asa e normal cand te joci mai ales daca ai placa video dedicata!

| B3nz1D3s3nate explică (pentru Mary012):

Da,am placa video nVIDIA geforce 960M.Dar ca veni vorba, totusi mi se pare ca merge in cam putine fps-uri in jocuri, se poate sa aiba placa ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| Mary012 a răspuns (pentru B3nz1D3s3nate):

Nu stiu, depinde si de procesor