| jkjhcshbbzmb a întrebat:

E vreun hacker pe aici care sa ma ajute cu o parola?cryingcryingcryingcrying

11 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Hai sa iti spun ceva prieteneste!

Parolele la mess nu se sparg de oricine. ti. o sparge un profesionist it

in rest?

Iti da cineva un programel pe mess. mail sau pe un cd. se da sub orice forma.

imagine. jpg
melodie. mp3
imagine.gif
documente. text, pdf

etc.
Programu ala se baga in windows si stocheaza tot ce scrii tu pe tastatura.
Parola la mess. hi5 pe ce siteuri intri si ce scrii.

El trimite prin intermediul internetului inapoi la cel ce ti.la trimis si ce. l de il conroleaza tot ce scrii tu.

si afla tot.

asa e la moda acum cu hackuri.

deci grija mare ce si de unde salvezi ceva sau de la cine.

| Dannyjj a răspuns:

In Romania nu vei gasi hackeri care sa sparga parole de pe site-uri sau conturi laughing daca e o parola de la calculator de la user sau o arhiva winrar sau parola de la bios te ajut eu.

| sfdshsnsa a răspuns:

Raspunsul lui Only me. e perfect, acest program se numeste key logger happy

| Dominicc a răspuns:

dannyjj @ - fi serios! sunt si in Romania sute. dar nu ies in evidenta.

Dca cunosti c++ sau visual basic faci ce vrei tu. Sau mai ales scan page laughing)

inseamna ca nu stii ce vorbesti.

| Dannyjj a răspuns:

@Only me. ia zi-mi mie cine cunoaste din romaina datele de la yahoo, hi5,. ca sa sparga parolele? Iar pe de o parte iti dau dreptate, da sunt care se pricep la limbaje de programare C++ sau altele, dar parolele alea se pot sparge doar daca peroana este atat de naiva si accepta fisierele si le salveaza in calculator. Ce vreau sa mentionez este ca parola se poate sparge doar din cauza persoanelor naive, care ori dezvaluie parolele, ori le noteaza uneva, ori salveaza fisierele in calculator primite de la alti useri. Oricum programele astea nu o sa le gasesti pe net, nu cred ca ai vrea sa imparti programul cu altii daca l-ai creea.

| Dominicc a răspuns:

Cum. cum.
Pai fi atent.

Poti face scan page si la yahoo imediat cand te loghezi iti trimite datele de la cont.
Trebe su server si programu.

Fi atent. in Valcea au fost multi Hackeri si inca mai sunt dar nu se ocupau de messenger etc.

Daca altii sparg parole/coduri la diferite servere sau banici crezi ca un amarat de id e assa securizat? Daca totu era securizat la yahoo incat sa nu poata fi patruns un id costa bani. Sa iti faci un id iti lua de la 50 centi in sus. pentru securitatea id-ului.

imediat poti face un id sa nu mai fie bun.
cum?
1- il flodezzi
2- bagi niste date si imediat poti schimba parola.

e greu sa iti explic aici.
Oricum atata timp cat stii sa codezi si sa programezi nu iti sta messengeru in fata.

si app.
Nu te numesti hacker daca milogesti pe diferite forumuri programe hack.

Un hacker e cel care isi face singur programele si concepe scheme IT.

Sunt multi care pot face ravagii. Dar nu ies in evidenta.
Multe id/uri au fost sparte dar nu "in masa" gen cu sutele ci doar de distractie.
Daca ar fi sa sparga toti id/uri cei de la yahoo s.ar prinde si cei ce le.au "spart" ar fi prinsi. asta e frauda.
Deci nu se baga marii hackeri sa se prosteasca pentru un id.

Se pot schimba parolele la mess in alte feluri nu neaparat sa fi hacker.

Numai bine

| Dannyjj a răspuns:

@Only me. is de acord cu tine, stiu ca in Valcea sunt cei mai mari si cei mai multi hackeri din Romania si cam tot ce ai zis tu in ultimul raspuns al tau parca am zis unui user pe TPU despre a sparge o parola, si ca un hacker nu descarca programele ci le creeaza, daca vrei iti dau adresa unde am mentionat astea, nu vreau sa zic ca ai copiat de la mine sau ceva de genu, vreau sa zic ca esti la fel de documentat ca si mine despre programare si tot ce tine de calculatoare, poate mai documentat ca mine. Is de acord cu tine la tot ce ai ziswinking

| Dominicc a răspuns:

Nu, nu am copiat pe nimeni.

Asta am auzit si eu de la altii mai buni si mai "mari" ca nu te numesti hacker daca ai un programel de iti scoate dwd rwiteru de 3oo de ori.

Un hacker e ala de face dupa gustu lui ce. i bate capu.
Si am inteles aceasta idee

Ca nu esti hacker daca milogesti pe forumuri programe.

O fi spusa de tine sau de altu. Ideea e aceeasi

| eXtrike a răspuns:

Exista o multime, nu uitati de hackerul care a spart serverul nasa si acum e angajat la ei...

| Alexx15 a răspuns (pentru Dannyjj):

Uita-te tu in anul 2013 ca un roman a spart codurile de la NASA doar ca sa vada daca poate(nu sa se uite de ceva). happy

| aasasinull a răspuns:

Mai iti dau dreptate in tot ce spui doar ca gandeste-te cand a existat un roman adica ala care a intrat in pc de la NASA ala da geniu in informatica el e singurul care a reusit o asemena performanta!