| User252426 a întrebat:

Eroarea error code 8 pentru play store in chromeos rammus cum o pot rezolva? De la ce este?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Error code: 8.
This error is shown if a network problem prevents the image to be downloaded to a Chromebook. One other possibility is when the Windows image URL contains a port number, but the specified port is wrong, e.g. 8080 instead of 80.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu te mai obosi să întrebi. Nu știe nimeni să-ți răspundă.

Bula
| Bula a răspuns:

Citeste in "Manualul de Utilizare", la codurile de eroare!

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Nici noi?

| User252426 explică (pentru Bula):

Nu am așa ceva. Este rammus. Nu chromebook. Este laptop macbook pro. Cu chromeos rammus

| User252426 explică (pentru Bula):

Dar cum se rezolvă

Bula
| Bula a răspuns (pentru User252426):

Este prolema de retea.
Nu prea ai cum sa rezolvi (e de la ei, probabil au schimbat adresa sursei).