| cineva2012 a întrebat:

Eu iarna vreau sa stau in pat sa umblu pe net, vara umblu pe calculator, dar iarna nu prea pot aduce calculatorul in camera unde vreau eu sa stau in pat pe net, pana nu demult aveam laptop, dar laptopul s-a stricat si un service mi-a spus ca ma costa vreo 500 lei reparatia, voi ce spuneti sa il repar sau sa imi cumpar un telefon modern cu touchscreen si sa stau cu el in pat? ps:laptopul pana acum a mai fost reparat de mii de oriwinking
Astept pareri!

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Am eu telefon.Pana te obisnuiesti va fi cam greu sa tastezi pe ecran.Sau pe orice alt butonas sau ce mama dracu' e cu dimensiunile alea.Si nu va fi ca pe laptop.Pe mine ma cam enerveaza cand citesc ceva pe telefon.Stau sa maresc, sa dau ba in stanga ba in dreapta si cand sa incep alt rand fac cum fac dar cand ma duc la inceputul lui nu mai stiu care estesad. Laptop-ul este mai mare, nu te deranjeaza cand citesti ceva.Si se duce bateria cam repede.E mai bine sa strangi bani de un laptop nou. Daca vrei doar stat pe net, muzica, citit, filme sau mai stiu eu ce care nu solicita nu costa prea mult.

Si cum ai tinut tu laptop-ul in pat? Ai avut grija in ce pozitie este? Ca daca il pui direct pe pat sau orice alta suprafata care nu lasa distanta de cativa mm sau 1 cm intre ea si laptop se acopera gaurelele alea pentru aerisire(imi "scapa" numele lor acum) si se incinge.

Si te-ai gandit la asta? Ai cativa MB pentru internet pe mobil. Dupa ce ii consumi platesti.Iti trebuie peste 300 de MB daca vrei sa umbli pe net ca pe laptop.

7 răspunsuri:
| adrew a răspuns:

Nu mai repara laptopul, nu are rost, vinde-l pentru componente de schimb

| LostYou a răspuns:

Cum sa fie reparat de mii de ori? Dar ce ai facut, ai jucat fotbal cu el?laughing..nu stiu acum decizi tu ce faci, sunt banii tai.

| MyhayBoSs97 a răspuns:

Sall! Eu te-as sfatui sa-ti iei un telefon performant cu touch, plus ca de laptop ai spus ca s-a stricat de multe ori. Sper ca te-am ajutat!

| DamiPapucii a răspuns:

Iati telefon ca astea cu touchscreen sunt acum la moda. Daca leptp[ul se strica din nou, deci te-as sfatui sa iti iei telefon.thumbs up

| Maria112 a răspuns:

Eu zic ca mai bine iti cumperi telefonwinking Funda puppy dog eyes?

| rapidistzu a răspuns:

Buna, cel mai bine e sa iti cumperi o tableta pcbig grin

| cineva2012 explică (pentru Wehrmacht):

Pai eu ma gandisem sa il conectez la wireless... wifi