| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo aplicatie care:
-Sa aiba o interfata in care utilizatorul sa poate adauga intrebari, raspunsuri si variante.
-Sa poti raspunde la ele, fiind grupate pe categorii.
-Sa aiba un graf per intrebare care arata performanta pe care utilizatorul a atins-o.
Similar cu quizzurile de pe TPU, dar educative/libere?
O aplicatie deja existenta ar fi: Sololearn / tab-ul Play asa numitele Challenges. (doar ca aceasta nu accepta decat programare)

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Sunt numai prostii de quizzuri. Vreau sa-mi creez eu propriile quizzuri+raspunsuri.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prostii? Fă tu dovada a zece bine formulate și zic: respect!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ce sa fac?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fă tu dovada a zece quizuri+raspunsuri bine formulate și zic: respect!

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Ce-i așa greu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

1. Ce inseamna HTML?
a) Home Tool Markup Language (gresit)
b) Hyperlinks and Text Markup Language (gresit)
c) Hyper Text Markup Language (corect)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Alege elementul corect pentru cel mai mare heading:
a) (gresit)
b) (gresit)
c) (corect)
d) (gresit)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Care este elementul corect pentru un sfarsit de rand?
a) (gresit)
b) (corect)
c) (gresit)

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu e clară întrebarea. Mai ai opt!

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

O întrebare bună nu trebuie să fie ambiguă!

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aș fi zis: " Cum se traduce acronimul HTML?" dar tu nu trebuie să te iei după mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Https://imgur.com/9uFvDwt

Ma apucai sa-l rezolv si nu ti-am mai tradus.
Anyways, eu tot rezolv de-astea pe Sololearn cat sa nu uit limbajul in caz ca trec prin perioade de teste/teze si trebuie sa tocesc.
Trebuie un app in care pot sa le fac eu si sa mi le si rezolv... si amestec. Daca nu, imi voi face eu app-ul. Dar vreau sa stiu daca exista sau nu deja unul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Oops! TPU "interpreteaza" tagurile... si le sterge < >

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa testez formatarea putin...
\< \> &< &>

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

E drăguț dacă îl faci in JavaScript

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

­

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Mai bine in C#. Dar din cate vad TPU e bulit rau... Inca merge alt+0173 sa faca blank post, nu merge sa afisez entities si multe altele. Mai sus in raspunsurile alea nu mi s-a postat deoarece trebuie cu ampersand lt; ampersand gt; (sper ca intelegi...)

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Mai bine in C#"
cum vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Mai repede ies cu el drept Console Application si mai repede raspuns la ele asa. Dar daca vrei iti fac tie in JS ca poate, ca tot romanul, vrei sa ma testezi daca il stiu si pe-ala, iti fac. E mai usor in JS decat in C#.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau să te testez. Dacă știi meserie, nu mie trebuie să-mi demostrezi. La profii sau colegii tăi.