| compcris00 a întrebat:

Funda d-au daca ma ajutati. Vreau sa conectez pc-ul la tv prin cablu Vga.Imi trebuie doar cablul asta si atit, pc-ul are placa video.Cum trebuie sa fie pc-ul si tv.conectat sau nu?

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Normal.tv-ul este ca si un monitor.

| MozZatY a răspuns:

Merge cu cablu vga. Conectezi tv-ul in locul monitorului, apoi il setezi ca si video sau VGA, daca ai tv mai vechi sau mai nou. Daca ai posibilitatea recomand conectarea cu un cablu HDMI.

| compcris00 explică (pentru MozZatY):

Dar ce e cu acest vga, nu pot aparea ceva de genul sa se arda vreun component?

| marin81 a răspuns:

Se pot conecta doua monitoare la placa ta vide/ Trebuie sa ne zici ceva detalii/ ce tip de placa video ai(ce iesiri) si nu in ultimul rand Tv ul de care este? Normal se pot conecta si monitorul si tv-ul, la mine asa este/

| MozZatY a răspuns (pentru compcris00):

Nu are ce sa se arda. vga (Video Graphics Array) este conectorul dintre placa de baza si monitor/tv. Cablul respectiv happy

| SiaAnastasia a răspuns:

Mai bine folosesti un cablu HDMI si gata. E mult mai usor happy

| compcris00 explică (pentru marin81):

Deci pentru a conecta pcul trebuie sa fie si monitorul pus? ORI nu.

| marin81 a răspuns (pentru compcris00):

Pai depinde/ Daca vrei doua monitoare atunci da trebuie, daca vrei ca Tv-ul sa fie doar atunci nu mai trebuie sa ai bagat monitorul