| Maryyyaa a întrebat:

Hei. Dacă am cautat un cont pe tiktok și am și intrat pe cont fără sa îl urmăresc, persoana respectiva primește notificare ca "x ți- a vizualizat contul "?

5 răspunsuri:
| StimabiluI a răspuns:

Depinde de ce setare ai.
Dacă tu nu poți vedea cine ți-a vizualizat contul, nici alții nu pot vedea când tu le vizualizezi contul.
Nu știu dacă s-a schimbat regula între timp, mi-am șters aplicația pentru că mi se părea o porcărie.

| Maryyyaa explică (pentru StimabiluI):

Eu primesc notificare când îmi vizualizează cineva contul

| StimabiluI a răspuns (pentru Maryyyaa):

Înseamnă că și ceilalți pot vedea când le vizualizezi contul.
Cam asta este viața privată în ziua de azi, un fel de spionare virtuală reciprocă laughing

| Maryyyaa explică (pentru StimabiluI):

Dar dacă contul acela are funcția de "vizualizare profil "dezactivata și eu o am activata mai primește notificare?

| StimabiluI a răspuns (pentru Maryyyaa):

Însă n-am ajuns expert tiktokolog, dar bănuiesc că ar putea să primească notificarea atunci când schimbă setarea contului.
Toată ideea din spatele rețelei este să te facă dependent, să te simți important când cineva îți vede profilul.
E măcar cineva important persoana căreia i-ai vizionat profilul?