| asdfghjkldodo a întrebat:

Hei TPU, e o intrebare usoara deci : dirigintele m-a pus sa fac orarul clasei pe calculator si sa-l scot la imprimanta... ok nici o problema numai ca nu stiu sa umblu bine pe calculator deci nu stiu pe ce program sa-l fac.Pe paint, notepad, powerpoint? Vreau sa scriu cu culori si scrisuri de alea faine deci unde il fac?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu în locul tău aş folosi GIMP.Cu acest program nu numai că poţi edita poze ca în photoshop, dar poţi crea o imagine de la 0, cu tot ce vrei, deci ar cam fi ce te interesează.Ca început poţi alege un fundal, îl deschizi cu programul, şi de acolo începe creaţia ta.Succes şi dacă crezi că nu te descuric ţi-l fac eu deseară, că şi aşa îs desrervici.Succes

| Meheツ a răspuns:

Excell sau word. pe tabel.

| asdfghjkldodo explică (pentru DeyCj):

Da nu pot sa-l fac pe power point?laughing

| Adrian4759 a răspuns:

Fa-l cu excel sau word!

| piti77 a răspuns:

Poti si cu paint, dar mai greu, la fel si cu powerpoint. cel mai simplu cred ca este sa-l faci in word

| CM7YRE a răspuns:

In word. Faci un design table, si ti-l faci cum vrei, si la font-uri si culori ai nenumeroase optiuni.

| DeyCj a răspuns (pentru asdfghjkldodo):

Nu te oprește nimeni, dar programul îi creat ca să faci prezentări, și bănuiesc că vrei să îl și printezi nu?