| facepalmlol a întrebat:

Heii!
Daca ai cont google si nu te loghezi pe el si stergi istoricul,el tot ramane nesters in contul ala?
Mi-a zis un coleg asta, si nu prea inteleg de ce.

P.S:Scuzati-mi exprimarea.

Răspuns Câştigător
| αndï a răspuns:

Incognito = nu stocheaza NIMIC. E ascuns

6 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

Numai sa fi sigur ca nu stergi memorie cache sau saved passwords, si decat istoric big grin

| facepalmlol explică (pentru αndï):

Ce-i aia memorie cache? Si care-i diferenta? Daca sterg istoricul, nu inseamna ca le-am inclus si pe astea?

Sorry, dar chiar nu le am cu pc-urile.

| αndï a răspuns (pentru facepalmlol):

Este practic ce se stocheaza temporar pana sa inchizi browserul( mozilla, chrome etc ). Daca te uiti la un videoclip pe youtube, calculatorul tau practic stocheaza filmul respectiv in memorie temporara, sau memorie cache. Dupa ce iesi din video, acea memorie se sterge singura. In alte cazuri se sterge decat dupa ce inchizi browserul, sau altele decat dupa ce ii dai sa o stearga.

| facepalmlol explică (pentru αndï):

Ok...sa zicem ca am priceput cate ceva.
Dar, pana la urma, care-i faza cu contul de pe google? Iti stocheaza si ferestrele incognito sau ramane istoricul, indiferent?

| facepalmlol explică (pentru αndï):

Ok.Mersi.
Si scuze, stiu sunt cam grea de cap cand vine vorba de chestiile astea.

| αndï a răspuns:

Stai linistita, fiecare are cate ceva care stie mai bine decat altii. Poate tu stii sa faci ceva ceea ce eu nu stiu. Conteaza ce-ti place si ce nu, nu toti sunt facuti sa inteleaga cum functioneaza un calculator tongue