| Andreealovechocolate a întrebat:

Heii TPU! Ajutati`ma si pe mine va rooogpuppy dog eyes...cand pornesc fila noua imi apare site-ul Sweet...cum as putea sa fac sa nu mai imi apara acest site? Va multumesc indoferent de raspunsul vostru. Va promit ca dau funda :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai instalat probabil fara sa vrei vreun toolbar sweetim, cauta-l in control panel > programe si dezinstaleaza-l. Daca folosesti Internet Explorer, click dreapta pe icoana si properties, apoi mergi la ultima eticheta si da-i reset, sa-ti reseteze pagina de start, sau modific-o manual.
In Firefox, tot cam asa ar fi ideea, sa resetezi pagina de start.

5 răspunsuri:
| Andreealovechocolate explică:

SweetIM* :*

| Tagaso a răspuns:

Ți-a schimbat pagina de pornire, în internet explorer dai clic dreapta sus pe instrumente, după ce se deschide jos unde scrie opțiuni internet deschizi și modifici să fie https://www.google.ro/,la chrome dai cic pe cheie tot sus,apoi pe setări, la aspect modifici, mozilla-opțiuni, arată pagina de start, modifici https://www.google.ro/,la mozilla poți descărca addon-ul browser protect, care nu mai lasă siteurile să modifice pagina de start

| supermdmario a răspuns:

In internet explorer:
click pe iconita de la setari(rotita aceea)-pe urma pe internet options, apare o fereastra-inb tabul "general"-schimbi adresa de la pagina de pornire cu ce vrei tu. spre ex.:http://www.google.com/,apoi click pe apply si apoi ok.dai refrash la pagina si ar trebui sa apara GOOGLE.
in mozila -mergi la optiuni si scrii pagina de start care vrei.ex:http://www.google.com/ si dai ok.
in google -la setari-selectezi -in tabul "la pornire"-deschideti o anumita pagina sau un set de pagini-click pe setati paginile -introduci adresa respectiva -ok si asta e tot.si nu uita sa dezinstalezi acel sweet din calculator.de preferat cu revo uninstaler sau cu un dezinstalator mai performant decat utilitarul din windows.deoarece trebuie sa stergi toate fisierele si cheile de registru, ramase orfane in urma dezinstalarii.dai reboot la sistem si asta e.

| Andreealovechocolate explică (pentru anonim_4396):

L`am dezinstalat si tot asa imi apare...Multumesc oricum kiss

| Andreealovechocolate explică:

Multumesc tuturor kiss!