| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU ! Azi mi-am instalat diacritice . Ştiu cum se folosesc , adică " Ctrl + Alt " . Ştiu să fac " ă , ş , ţ , î " Dar , nu stiu cum se face " î " din a . Fundă pentru cel mai bun răspuns love struck .

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Pe î, il pui de acolo de unde ai paranteza patrata.

| Deyush08 a răspuns:

*facepalm*Cum adica ti-ai instalat diacriticile? straight face Diacriticile le ai din pc... straight face

| iKaede a răspuns (pentru Deyush08):

:)) Duh :|. Vezi să nu. Nu le aveam in PC :). Le'am download'at de pe http://www.diacritice.ro/;]. Aşa că nu te mai stresa.

| Deyush08 a răspuns (pentru iKaede):

*doublefacepalm*

Cotrol Panel - Clock, language and region - Change keyboards or other input methods - Change keyboards... - Add
si ai acolo toate limbile din lume. FARA NICIUN PROGRAM! Te-am pupat! :* ah, si ca sa schimbi mai repede tastatura din EN in RO apesi ALT+Shift.

| onasis1961 a răspuns:

Conteaza si ce tastatura ai!