| Laura48 a întrebat:

Help! PLS big grin
Nu e in categoria de jocuri, dar e in categoria de online. Poate ma poate ajuta cineva si aici.
Am nevoie urgent sa accesez un site care, de doua zile, nu mai functioneaza. Adica, da urmatorul mesaj:
'Timpul de conectare a expirat
A apărut o eroare în timpul conectării la. '
Problema e ca site-ul este functional pe alt provider, implicit alt ip. Am facut cam tot ce am stiut sa fac, inclusiv sa incerc de pe cateva dispozitive diferite din casa - acelasi raspuns. Chiar si flush dns. Pe langa asta, ping ul are 100% loss. Deci, e ca si cand site-ul e picat, insa, cum precizam mai sus, pe alt provider e functional.
Din motive. tehnice. nu voi da numele site-ului. In general, daca e cineva care s-a confruntat cu problema asta, intrebarea mea e nu ce inseamna mesajul, ci, daca concret, eu pot sa fac altceva (poate sa vorbesc cu providerul de net?) pentru a remedia problema. Precizez ca pana acum 2 zile a mers brici, asta a aparut brusc (au mai fost momente temporare). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

A picat Onlyfans? Scoate router-ul din ruta, asteapta 2 minue, il bagi inapoi si testezi.

Daca tot la fel face pe mai multe dispozitive suna la provider si te sfatuiesc ei mai departe.

4 răspunsuri:
| Laura48 explică (pentru Wr3nch):

Nu cunosc site-ul despre care vorbesti.
Varianta asta am incercat-o deja, de 2 ori chiar (adica, si azi). Situatia e la fel. Da, pe wi-fi am cateva dispozitive de pe care am incercat acum 2 zile sa accesez site-ul si raspunsul a fost acelasi: ca a expirat conexiunea :-(

| Wr3nch a răspuns (pentru Laura48):

Verifica sa ai data si ora corecte pe pc, si incearca cu alte browsere. Daca e un site vechi, sunt browsere cade refuza sa intre pe ele.

| Laura48 explică (pentru Wr3nch):

Stiu ca a trecut ceva timp de atunci, efectiv nu am mai avut cand sa mai intru si aici. iti multumesc pentru atentia acordata si pentru raspunsuri. site-ul a revenit la functionalitate dupa 2 zile. de pe alt provider, cum ziceam, era functional. inainte sa scriu aici, am incercat mai multe: conectare de pe alte browsere (am vreo 5. ), conectare de pe alt dispozitiv, chiar si flush dns ca am zis ca deh, o fi de la mine. nu am sunat furnizorul de internet pentru ca mi s-ar fi parut sa sun mai degraba pe cel care detine site-ul, dar nefiind eu angajata la ei, am renuntat la idee. in fine, ti-am oferit o funda pentru ca totusi pasii descrisi de tine poate sunt utili in alte cazuri. intre altele, acesta a fost motivul pentru care am pus aici intrebarea, si am scris si in general, tocmai in ideea ca poate in alte cazuri solutiile primite sunt de ajutor. asadar, multumesc! si inca o data, scuze pentru intarziere.

| Wr3nch a răspuns (pentru Laura48):

Cu vpn ai incercat? TunnelBear si altelw au free trial.