| anonimguy3 a întrebat:

De ieri PC meu merge putin mai greu si nu stiu de ce? sad Ieri pe la ora 5:30 dupa amiaza l-am oprit ca trebuia sa ma duc la meditatii si cand m-am intors si l-am pornita iar mergea mai greu crying, credeam ca e problema de moment dar si acum tot asa face.

Mentionez ca nu i-am facut absolut nimic inainte sa il inchid, acuma sa chinuie si un film pe youtube sa in 1080 sau 720 sa il redea sad

Configuratia mea este una foarte puternica, mi-am luat-o in Craciunul anului 2012 si nu stiu ce are acuma.

Placa de baza: GIGABYTE H61M-DS2H
CPU: Intel Core i3 3220 de 3.3 Ghz
GPU: Nvidia GeForce GT 220 1GB
HDD: 500 GB
Sursa: ATI de 450 W
RAM: 4GB

Va rog spuneti-mi cum sa rezolv, i-am dat si defragmentare la ambele partitii si am sters fisierele care nu le foloseam. crying

39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru jimmiesrustled):

Sunt destui, chiar și cei ce fac felul Windows-ul, si din unele surse exista informații că și hackerii contribuie.
Normal că aprei softurile comerciale și pe Micorsoft că din asta îți iei salarul.Și eu în locul tău aș fi făcut la fel, ca să nu îmi pierd locul de muncă. Știu persoane ce dezvoltau proiecte oppen source iar când s-or angajat în domeniu li s-o sugerat diplomatic de șefi că îti „recomandăm" să nu mai dezvolți p[roiectele tale că noi nu prea agreem astfel de practici". Dictatură. Normal ca omu nu s-o lăsta și continuă dezvoltara dar în backround ca să nu fie dat afară.
Ba din contră, folosesc dual boot Windows în trial cu Desktop linux OS din cauza unui soft de depanare Windows care e și normal să fie scris să lucreze numai pe Windows, în rest datele importante tranzacțiile bancare, etc le fac pe Linux, așa aștiu precis că sunt numt mai în siguranță;
Când o să văd un progres real al Windows-ului, așa cum s-o încercat la Vista si dacă cointinuau era cu adevărat un progres, dar cum vor doar bani fără să facă ceva de cliatate, sau făceau ceea ce o făcut cei de la Apple adică să deschidă sursa și după ce comunitatea oppen source o îmbunățățit sistemul lor de operare(mac-ul) or închis-o iar(au fost inteligenți), îl voi folosi ca sistem principal.
Asta nu se va întâmpla degrabă. Până atunci prefer orice altceva în afară de o platforma pentru limbaje de programare și mașini de făcut bani de pe oameni, jegmănindu-i, mințindu-i și fraierind-ui.
Prefer să fac ce vreau eu cu calculatorul nu ce vrea o corporație însetată de dominație și bani, dominație ce o pune în practică sub formă de dictatură și indobitocire a userilor de calculatoare.
De eram așa fan boy nu și nu lucram în domeniu asemănător nu vedeam mocirla comercială infectă dictată de Microsoft și mizeriile imorale și ilegale ce se întâmplă în industria IT, chesii de care mi scârbă, si nu ezit să o zic ori de câte ori am ocazia.

| DeyCj a răspuns (pentru jimmiesrustled):

Știu 16 cazuri de Pf nu juridică.Și lista e deschisă.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru jimmiesrustled):

Nu îmi permit să dau numele nu știu dacă sunt de acord, și cred că nu prea ar agrea ideea ca să le public numele, asta nu înseamnă ca nu există, normal că pe Google nu găseți așa ceva sau în massmedia nu se pomnește că massmedia îi ocupată cu alte porcării.

| DeyCj a răspuns (pentru jimmiesrustled):

Sunt de acord cu tine din punctul ăsta de vedere.Dar de asta ar trebui să fie o clauză contractuală care să specifice precis acest lucru, nu să te îngrădească ca programator de soft liber care faci asta de timp liber și că așa vrei, proiecte ce nu prea au treabă cu ceea ce faci la muncă.În sesul ăsta ziceam de dictatură.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa reinstalezi OS. happy