| euAnonim100 a întrebat:

Hristos a Inviat! Am o mare problema cu aparatul de fotografiat: Cand vreau sa fac o poza tin apasat mai mult de 30 de secunde si abia apoi face poza, dar cateodata nu face deloc, iar bateria tine foarte putin. Am un Fujifilm Fine Pix A610. Ce as putea face? As vrea un raspuns cat mai rapid.

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Buna! Pai, nu stiu ce sa zic. Ai verificat timpul de declansare, poate e setat pe 20-30 de secunde. Cat despre baterie, eu zic sa iti iei un set- doua de acumulatori (sunt reincarcabili) si iti vor tine mult mai mult, iar atunci cand se descarca ii incarci, nu mai dai banii pe altii. happy Numai bine!

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Cred că aparatul s-a deteriorat. Cumpără alte baterii sau mergi cu el la un sevice.
Dacă ai posibilitatea mai bine îţi iei unul nou. Sunt foarte multe oferte şi găseşti aparate foto la preţuri rezonabile.
Pa-pa.

| Anca2999 a răspuns:

Probabil are probleme in sistem du-l de unde l-ai luat (daca mai e in garantie) si trimite-l la reparat. daca merge iarasi asa du-te si da-l la schimb pe altceva..nu merita sa ai un aparat cu care s anul poti face o poza ca omul...firmele in care mai poti sa ai incredere se imputineazaoh go on n-ai ce sa faci.

| euAnonim100 explică:

Multumesc!

| euAnonim100 explică (pentru TheCritic):

Mersi! Dar de unde se seteaza? Te rogggg! Spune-mi! :3