| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cine se pricepe la calculatoare.Am un laptop Samsung insa merge cam greu de la o vreme.Am doar 2 jocuri pe el, unul dintre ele fiind The sims 3.Stiu ca acest joc ocupa multa memorie insa mie imi place si vreau sa-l las.Deci,ce programe as putea folosi sa-mi mearca pc-ul mai bine? Am deja Glary Utilities insa tot nu merge destul de bine.Iar despre Windows, l-am mai reinstalat acum 3 luni deci nu e problema windowsului.

5 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

Ce specificatii are laptopul? Sfatul meu e sa nu mai instalezi tot felul de mizerii care "o sa iti face computerul sa mearga mai bine"!

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru liviu890):

Pai si ce as putea sa fac sa mearga mai bine? Este Samsung NP300E5C-S02RO si il am de 4 ani. Are un procesor Intel Core i3, 3110M, Ivy Bridge, tactat la o frecvenţă de 2, 4Ghz, ce dispune de un cache de 3072KB şi o placă video dedicată NVIDIA GeForce GT 620M. Memoria RAM este de 4 GB DDR 3 iar hard disk-ul are o capacitate de 500GB.

| liviu890 a răspuns (pentru LifeIsBeautiful12):

Ar trebuii sa iti mearga foarte foarte bine Sims 3. Ce probleme are jocul? Ai lag in joc?

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru liviu890):

Da,imi merge greu jocul dar si pc-ul.Adica se incarca cam greu programele, uneori se mai si inchid din cauza memoriei desi am memorie si nu stiu ce sa mai fac.

| liviu890 a răspuns (pentru LifeIsBeautiful12):

E foarte usor de rezolvat. Ai skype, facebook sau messanger? Iti zic acolo.