| georgica29 a întrebat:

La cate luni se schimba windows-ul si care este mai bun, nu am un pc prea performant dar am un baietel de 10 ani si a inceput sa mearga mai greu si nu depistez cauzasi de unde pot lua un windows mai bunicel.multumiri.

13 răspunsuri:
| zerozero a răspuns:

Windows-ul se schimba o data la 6 luni sau chiar mai repede, iar cel mai bun windows e XP!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un Windows bun NU se schimbă niciodată. Un Windows prost, ca XP, se schimbă la 6 luni, sau mai puțin, așa cum a spus TriZeN.
Eu recomand Vista, chiar și cea mai slabă ediție (Home Basic). Vreo 250-300 de lei, în magazine. Ăla, împreună cu un anti-virus bun, și nu mai trebuie reinstalat niciodată (numai dacă-l strici intenționat).winking

| eewan a răspuns:

Windosu nu se schimba si xp e cel mai bun si eu o sa trec la xp chiar daca vista imi merge foarte usor. iar pc nu e destul de performan stai la xp. iar daca e foarte, foarte vechi treci la xp98.
(xp e de 100 de ori mai bun ca vista)

| Gabystelistu95 a răspuns:

Pe data de 22 Octombrie o sa fie Windows 7 cel mai bun windows din lumewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa-mi schimb windosul xp sp2 pe care il am. Il am de vreo doi ani si niciodata nu a devenit mai lent si nici nu am avut vreo eroare. Probabil te intrebi de ce mai vreau sa-l schimb. Ei bine sunt curios sa vad cum e alt windows, dar asta e altceva. Secretul/Secretele ca sa nu fie necesar sa-l schimbi vreodata e/sunt:
1. Foloseste un program bun de "curatenie": recomand ccleaner.
2. Defragmenteaza ce ai in partitii si registrul.
3 Foloseste revo uninstaller ca sa dezinstalezi ce vrei in locul celui pe care il are windows ( afla cum sa-l folosesti pe cont propiu ca oricum e usor ).
4. Cauta pe internet setari pe care sa le faci la windows ca sa fie mai rapit ( ti-asi spune eu dar e mult de scris dar uite aici cateva exemple: http://uhavetoknow.blogspot.com/......rapid.html ).
5. Instaleaza un antivirus si un Firewall bun ( Firewalul din windows e bun de nimic )
6. Scrie in run msconfig, du-te in startup si debifeaza ce nu vrei sa functionese in fundal.

| mariblaj a răspuns:

Din cate stiu se schimba la cca 6 luni, iar cel mai bun nu stiu sa-ti spun dar trebuie luat in functie de unitate(de dotarile ei). succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat ca pe 22. eu maine imi iau calc cu windows 7big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ancearca windows7 e cel mai nou care e pe piata si cel mai tare eu al am si pot sa spun ca nu am probleme cu el este performant leptopul meu este prea bun pentru xp deci cu imi place xp e cel mmai prost windows existent si vista este mai bun ca el.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza windowsu conteaza si ce pc ai asta contreaza daca ai pc varza nici windowsu nu te tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun este windows 7 si poti sa ti-l reinstalezi cand vrei tu si se poate lua de la EMAG

| 447220 a răspuns (pentru zerozero):

Xp

| stefan2000m a răspuns:

Cel mai bun windows este windows 8 dar daca spui ca nu ai calculator asa bunn, mai bine ai incerca windows 7, vista
Nu instala XP,,, Nu este buun deloc

| Narcis2015 a răspuns:

Pentru performante mari ia windows 7 home sau ultimate!