| foreveryou a întrebat:

M-am saturat de facebook. Vreau sa termin odata cu el, dar mi-a intrat in reflex intratul asta pe el(primul lucru pe care-l fac cand deschid calculatorul este sa ma loghez pe facebook) nu stiu ce sa fac. n-as vrea sa nu mai intru deloc dar nici in fiecare zi, mereu pierd ore la rand din cauza lui. :l

Răspuns Câştigător
| Nero a răspuns:

Dai pe sageata aia din dreapta(la noul facebook) si te duci la setari, dai pe securitate dupa care ai acolo jos vreau sa imi dezactivez contul si selectezi tu temporar

13 răspunsuri:
| Nero a răspuns:

Dezactiveaza-ti contul temporat si vezi cat poti rezistabig grin Am facut si eu asta si m-a tinut o saptamanalaughing

| foreveryou explică (pentru Nero):

Cum pot sa-l dezactivez temorar? happy

| Nicolaeva_Galina_1995 a răspuns:

Incearca sa gasesti o alta retea si o sa uiti de facebook iti garantez!

| hypentakill a răspuns:

Poti ca sa blochezi site-ul.

| foreveryou explică (pentru Nicolaeva_Galina_1995):

Dar eu nu vreau alta retea, vreau sa scap de retelele de socializare.

| Sissy24032 a răspuns:

Pai poti incerca sa faci alte activitati care sa iti captiveze mai mult antentia... daca deschizi facebook-ul doar pentru a vedea ce notificari ai il poti dezactiva teporar..eu am facut asta si te pot asigura ca lucrurile vor fi exact asa cum le-ai lasa..pentru a-l activa trebuie doar sa te conectezi la loc!

| foreveryou explică (pentru Nero):

MERSI happy.

| Nero a răspuns (pentru foreveryou):

Da si tu o funda daca tot te-am ajutat big grin

| foreveryou explică (pentru Nero):

Ai noroc ca oricum voiam sa-ti dau, nu-mi plac cersetorii. tongue

| Nero a răspuns (pentru foreveryou):

Nici mie laughing)

| foreveryou explică (pentru Nero):

Pai s-atunci de ce faci asta? laughing)

| Lexi888 a răspuns:

Se nu este dependentă de Facebook, pe mine m-a afectat doar primele doua saptamâni de când mi-am făcut cont.Acum intru o data pe luna.Pe unii ii afectează pe unii nu.Pe 98;/; ii afectează pe 2 la suta nu? Deci faci parte din marea majoritare.

| DeyCj a răspuns:

Sau r mai fii o metodă.Și anume să îți filtrezi site-urile ca să nu îti mai apară când le cauți.
procedeul este simpluț și se folosește de fapt pentru control parental, dar merge și pentru a vindeca dependența de facebuci.
http://www.opendns.com/
DNS-urile se trec la internet conectio setings/proprieties la IPv4(ipversiune 4 nu 6), unde se setează pe numai adrese selectat DNS nu automatic cum e acum.
Apoi îți creezi cont pe open DNS și introduci adresa IP a facebook carese poate obține folosind acest site:
http://tejji.com/ip/url-to-ip-address.aspx
unde de exemplu www.facebook.com va avea IP-ul:31.13.69.160.
Acesyt IP se va introduce în câmpurile de filtraj.
Succes
Dacă ai mwelămuriri nu ezita să mă întrebi.Te ajut cu drag.