| anonim_4396 a întrebat:

Ma lasa Hard-ul! Vreau sa-mi cumpar altul astazi. Daca-l schimb, va trebui sa reinstalez windows-ul? Se pot transfera datele de pe cel vechi, pe cel nou? Daca da, cum? Pot face asta la un service? Cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da trebuie reinstalat wind, pentru ca el se afla pe hard. Poti pune 2 hard uri in acelasi timp ca sa iti copii datele.

5 răspunsuri:
| emi1998 a răspuns:

E normal ca trebuie sa reinstalezi windows-ul ca doar pe hard e instalat happy
Eu cel putin mi-l reinstalez singur, dar din citind intrebarea ta cred ca nu te-ai prea descurca.Cel mai bbine ar fi sa te duci la un service si o sa iti puna aia atat hardul cat si windowsul.Nu uita sa le spui sa iti faca backup!

| RazvanCTC a răspuns:

Salut prietene..nu ii neaparat la service..trebuie doar sa schimbi hardu. faci windowsu pe cel nou si dupa ce ai facut windowsu mai adaugi si pe celalalt in pc, sau daca nu te pricepi du-te la un service ca nu ii chiar asa de scump.15-20 lei.

| Joker11 a răspuns:

Nu, nu poti trebuie sa reinstalezi windowsul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru emi1998):

Iti multumesc! Toti trei m-ati ajutat in egala masura!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RazvanCTC):

Iti multumesc! Toti trei m-ati ajutat!