| Catalintoader2 a întrebat:

Nu imi mai merg 10 taste de la laptop, ieri mi-a mers si azi nu imi mai merge. Am bagat si in safe mode si nu merge, poate sa fie din cauza prafului ca nu l-am curatat de 3 luni sau poate sa fie de la hardware?

2 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Cel mai probabil e stricata tastatura, dar uite aici un program care iti verifica tastatura. https://www.passmark.com/products/keytest/

| Catalintoader2 explică (pentru Gabriel9707):

Mersi mult, dar poate sa fie si de la praf? Am mai patit odata asa, si-a revenit cand am scos tasta backspace si am apasat pe acel buton alb, dupa mi-a mers toata tastatura, tin sa mentionez ca nu am dat update de bios.