| Assad a întrebat:

Ok..am un laptop Asus x52jt si as vrea sa ii fac un update..as dori sa schimb placa video(amd radeon hd 6370m)pe una nVIDIA daca se poate sau un radeon r9 280...si nu stiu daca suporta placa de baza putin ajutor? Sau idei de placi video decente pentru jocurile de acum(pot rula majoritatea jocurilor in 30 fps dar vreau mai mult)

4 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Mult noroc. Desi eu ma impusc in cap daca ii schimbi placa video unui laptop.

| MskDesign a răspuns (pentru Alfred0703):

Acest laptop are placa video dedicata si nu integrata.

| Assad explică (pentru MskDesign):

Asta stiu si eu..placa video e dedicata deci merge schimbata..partea nasoala e ca nu gasesc nicaieri ceva care sa incapa in rabla mealaughingTheFan ar trebui sa si ca placa video poate fi schimbata si pe laptop atata timp cat nu este integrata..este exact ca la PC doar ca e mai usorlaughing

| MskDesign a răspuns (pentru Assad):

Cauta pe ebay sau amazon