| florinflorin99 a întrebat:

S-a terminat bateria la laptop si cand il aprind trebuie sa apas Enter, dar problema e ca tastatura laptop nu merge, iar cea pe care o am merge doar dupa ce s-a pornit.Ce-i de facut?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-l la reparat. Repara-i tastatura.

| florinflorin99 explică (pentru Salontanul):

Bun raspuns...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru florinflorin99):

Pai alta solutie nu este. Si, crede-ma, am cativa zeci de ani buni de cand lucrez in domeniu. Cam ce ai vrea sa faci? O minune? Roaga-te la Fecioara Maria!

| NevastuicAaA a răspuns:

Incearca sa pornesti cu bateria scoasa, alimentand laptopul direc(il pui "la incarcat" fara baterie). Daca nu merge poti sa incerci sa-i dai reset din bios(nu garantez ca merge varianta).
Procedezi astfel: opresti alimentarea laptopului si scoti bateria. Langa baterie ai doi pini cmos, ii ti in scurt circuit 30sec cu un obiect metalic dupa care pui bateria si alimentezi laptopul.