| ANDREI118932 a întrebat:

Cand intru pe google, youtube sau alte siteuri imi apare un "Avertisment de Securitate" care imi spune asa "Deși această pagină este criptată, informațiile pe care le-ați introdus sunt pe cale de a fi trimise printr-o conexiune necriptată și ar putea fi citite ușor de către altcineva.

Sigur doriți să continuați cu trimiterea acestor informații?" si am 2 variante:confirma sau refuza si eu dau de fiecare data dau refuza.As vrea sa stiu cum as putea sa fac sa scap de acest avertisment pentru ca eu ascult muzica pe youtube in playlist in timp ce ma joc si ma enerveaza ca imi apare avertisventul asta si mi se opreste muzica si trebuie sa ies din joc defiecare data ca sa rezolv "problema".Dau funda desigur!

4 răspunsuri:
| Xtzf5542 a răspuns:

Nu sunt sigur ca acesta este un raspuns corect, dar cred ca paginile contin Scripturi. Adica, intr-un site, structura de baza, ar fi cam asa:

Titlu

alert("Hello")

Si multe altele. Unde parametrul "". poate contine diferite comenzi. Intr-un fel te anunta ca pagina contine script. E alegerea ta daca accepti sau nu. Daca nu accepti, pagina nu-si face efectul in totalitate. :]. Nu sunt sigur ca te-am ajutat, dar sper laughing. :]

| ANDREI118932 explică (pentru Xtzf5542):

Eu voiam sa stiu de fapt cum fac sa scap de acest avertisment fiindca imi apare tot timpul.

| Xtzf5542 a răspuns (pentru ANDREI118932):

Sorry ca am raspuns asa târziu. Nu cred ca ai cum. Chestia aia cred ca este ceva incorporat in browser sad.

| AureliaT a răspuns:

Daca aveti probleme cu certificatele SSL si folositi Windows XP, asta e problema, ca folositi Windows XP! Windows XP este un sistem de operare mort, care nu foloseste tehnologiile moderne pe care celelalte sisteme de operare mai noi le folosesc si pentru care nimeni nu mai dezvolta aplicatii sau tehnologii noi.