| Amplifier a întrebat:

Am o problema de cateva zile: Imi merge netu 5 minute si se opreste(in dreapta jos acolo la network nu se schimba nimic) si sta oprit aproximativ 20-30 de secunde dupa care revine si procesul se repeta.Imi puteti spune care este problema si cum as putea sa o rezolv?

Răspuns Câştigător
| Kirrael a răspuns:

Posibil sa ai probleme la placa de retea sau la cablu sau eventual sunt fluctuatii de la provider...da un telefon la providerul de internet si cel mai probabil ei se pot ocupa cel mai competent de aceasta problema.

2 răspunsuri:
| alexbestt a răspuns:

Salut! Am avut si eu aceeasi problema si la mine era din cauza ca m-am conectat la o `retea fantoma` fara parola.In general poti rezolva prin oprirea alimentarii modem-ului cu curent si repornirea dupa 10-20 sec sau intri la network and sharing center dai click dreapta pe reteaua pe care o folosesti apoi properies-connection si debifezi cele 3 casute iar daca le ai debifate o bifezi pe prima `connect automatically`. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin funda

| Amplifier explică (pentru alexbestt):

Am internet prin fibra optica