| Theo512 a întrebat:

SALL TPU! Este buna conficuratia:
Memorie RAM:6GB
HDD:1TB
Procesor AMD Richland A10-X4 6800K AD680KWOHLBOX, 4.1ghz, 4MB, Socket FM2

Placa Video Gigabyte Radeon HD6670 2GB 128bit
Placa de baza Gigabyte F2A85XM-D3H Socket FM2
Carcasa Raidmax Super Viper Black
Monitor led 22 Acer v223wlaobd

Astept pareri si sugestii.
Sunt comabatibile?
Astept pareri mai ales in privinta carcasei nu sunt prea decis.
Multumes anticipat.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

In 3000 lei ai un sistem ultra puternic.Dotat pe partea de racire cat si pe partea de performanta.

Amd fx6300 hexa core
hd7870 xt with boost(cu 5% mai slaba ca hd7950 dar mai ieftina cu 4 milioane)
4gb ram(arhisuficienti petru inca 1 an, dupa se mai pot suplimenta)
500gb hdd.
cooler pentru procesor silentios si eficient.cel oferit de amd e foarte galagios.

www.mediadot.ro/wishlist/32134/

Ti-am pus 2 ventilatiare pentru aerisire in carcasa.Nu uita sa faci Wm la sistem

2 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Puteai sa spui si cea mai importanta componente dintr-un sistem cum ar fi sursa, poate pui o pocnitoare la 50lei
Sistemul nu e okay.Pe rezolutia monitorului tau ai nevoie de un procesor puternic.De ce ai pus placa video slaba de 2gb ddr3?
Pentru amd A10 ai nevoie de memorii dual chanel 2400mhz sa-i dubleze puterea integratei.
Se poate mai bine, dar da un buget.

| Theo512 explică (pentru Gabi05):

3000 lei cu tot cu monitor