| anonim_4396 a întrebat:

Imi merge sacadat calcul; atoru dupa ce am instalat fifa 14! L-am sters si si daca dau un restart se deschide pcu merge brici un minut si dupa sacadeaza! Am windows 7 ultimate 32 bit.Dau funda si o dau daca imi raspunde macar cineva!

9 răspunsuri:
| RalucaMariaaaa a răspuns:

Pai... jocul a avut virusi si nu te ajuta cu nimic ca ai sters jocu, virusii au intrat in coputer. Trebuie sa reinstalezi windows happy Imi pare rau. Sper ca te-am ajutat.

| Skipper09 a răspuns (pentru RalucaMariaaaa):

Si daca iau un antivirus nu te-ai gandit la asata happy? Ce antivirus imi recomanzi?

| RalucaMariaaaa a răspuns (pentru Skipper09):

De unde iei? de pe net? eu zic sa nu descarci de pe net ca pe langa virusii pe care ii ai deja mai adaugi altii. Eu nu's prea buna la computere deci nu pot sa-ti recomand ceva fara sa stiu nimic despre acel ceva. happy. Eu de obicei apelez la "Pablo", un om de la mine din sat care se ocupa cu computere happy. De obicei, cand imi reinstaleaza windowsu, din cate stiu: windows 7, imi baga si cel mai bun antivirus pe care il are. happy. Eu zic ca ii cea mai buna solutie pentru "nepriceputi" ca mine laughing). Nu stiu daca si tu esti la fel de habarnist ca mine... laughing) Sper ca te-am ajutat, daca nu te-am ajutat... Imi pare sincer rau happy

| DeyCj a răspuns:

Ai văzut ce pătești dacă furi jocul din surse ilegale ca fileliste unde numai soft modifiact există, și care tocmai ți-a infectat calculatorul și daca ai noroc să fii scăpat și făra hard disc distrus de virușii formați la tine în pc pe care tocmai i-ai lansat pe net din calculatorul tău, preci ți-ai infectat calculatorul și datele din el.
Remediu
Descarcă, scrie pe un Cd și buteaza cu:
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system
Devirusare plăcută, dar ia în calcul că devirusarea nu îti va șterge și codurile virale de la unele tipuri de keylogeri injectate în datele personale, iar din cauza asta exista riscul să reapară aceștia în calculatorul tău.
Succes și pe viitor mai bine folosește jocuri în trial decât să le furi, ca să nu mai pățești de-astea.

| DeyCj a răspuns (pentru Skipper09):

Antivirus.cel mai bun antivirus din lume ești chiar tu, userul de calculator.Restul îs doar mizerii comerciale ce detecteaza și șterg virușii comerciali adica acei viruși„deosebit de periculoși" reali viruși falși lansați pe net de producătorii acestor programe, cu scopul de a fraierii userii și săîi faca să cumpere licențele acesto programe.

| DeyCj a răspuns (pentru RalucaMariaaaa):

Da©a nu țil activeaza ilegal, înseamnă ca se pricepe. Daca vezi în sys proprieties că ai Windows Genuie, înseamnă că ai de-aface cu cioban cibernetic ce merita picioare în partea opusă gurii.
Ăștia îs periclole informatice nu depanatori de calculatoare.

| RalucaMariaaaa a răspuns (pentru DeyCj):

Te referi la mine?

| DeyCj a răspuns (pentru RalucaMariaaaa):

Da da.Era o întrebare-concluzie. happy

| Skipper09 a răspuns:

Buna! Ia ghici lupudepenet? Am scapat de virusi! Uita-te aici:http://videotutorial.ro/.......Mentionez ca am avut 30 de virusi care imi ingreunau calculatorul dar am cautat pe net pe net unde stiu eu de incredere si gata! Un antivirus bun care m-o scos! a Si descarc ce vreau eu cand vreau eu cum vreau eu :)! Sper ca te-am lamurit ca poti rezolva problema cu virusii doar cautund un antivirus de incredere.