| eduardooo a întrebat:

spuneti daca un dwd writer citeste numa dwd -uri goale?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Citeste si goale si inregistrate.

| eduardooo explică (pentru horia2012):

Spune-mi te rog cum se monteaza in pc un dvd writer

| dannyel86 a răspuns:

Un dvd-writer citeste si inscriptioneaza cd-uri si dvd-uri. Dvd-urile goale sunt vandute pentru a inregistra pe ele informatia care te intereseaza (documente, muzica, filme, jocuri) cu ajutorul dvd-writer-ului, astfel incat sa poti pastra documentele si refolosi la nevoie.

| eduardooo explică (pentru dannyel86):

Deci daca nu a citit dvd -ul meu inseamna ca nu l-am montat eu bine asa-i?

| dannyel86 a răspuns (pentru eduardooo):

Incearca sa pui si cd-uri si dvd-uri inscriptionate, adica cele care contin orice informatie pe ele. Vezi cum reactioneaza dvd-writer-ul. Verificarea functionalitatii lui nu se face cu cd-uri sau dvd-uri goale, fara continut.

| horia2012 a răspuns (pentru eduardooo):

E fiart esimplu. Il scoti din priza. Desfaci capacele laterale ale calculatorului (unele au 4 suruburi in spate).
Daca ai unul vechi, are 4 suruburi mici (2 stanga, 2 dreapta)
Le desfaci, il scoti prin partea din fata a carcasei, bagi pe cel nou (il reglezi sa fie exact l anivelul carcasei si sa nu fie stramb (stanga-dreapta, si strangi suruburile, unul de pe stanga, unul de pe dreapa. Si urmatoarele la fel.)
Dupa ce-ai terminat conectezi cablul in spate. Nu trebuie sa instalezi nimic, Windows-ul il vede.