Întrebare recomandată | Alin1882 a întrebat:

Sallut la toti... Am si eu o intrebare. Pc-ul meu cand porneste imi porneste normal pana in punctul unde imi apare imaginea de desktop. Si ramane asa, Nu apar icoanele... Si nu pot face nimic(Cred) Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa ctrl, alt, del in ordinea asta si vezi daca iti apare daca nu reinstaleaza windowsul.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Ce sistem de operare folosești?
Dacă e vorba de wingozul lu Gates atunci cel mai probabil ai un virus ce afectează windows explorer.Crează un cont de user/administrator nou, iar dacă problema persistăatunci încearcă o dezinfecție a sistemului. Dacă nu a dat roade nici metoda asta atunci resoftează calculatorul. Succes

| JASMYNA88 a răspuns:

Reinstaleaza Windowsul. de cand nu l-ai mai reinstalat? antivirus ai pe el? daca nu..atunci asta e solutia

| Alin1882 explică (pentru JASMYNA88):

Mda. Chestia e ca pc-ul e nou. Nu pot face nimic in afara de faza cu Ctrl+ Alt+ Del. Si acolo. Nu pot rezolva niminc. Antivirusul e Nod 32 antivirus 4. Is face foarte bine treaba dar mno. Alt solutie in afara de asta e?big grin

| Rasfatzataa a răspuns:

Apasa ctrl, alt si del in acelasi timp(in aceasta ordine)Dar daca nu merge baga din nou windowsul, succes sper ca ti-am fost de ajutor!

| Alin1882 explică (pentru Rasfatzataa):

Da imi merge task manager. Intrebarea e dupa aceea ce sa afc? Ca nu prea le stiu in situatii de genu astabig grin Help me plzbig grin

| JASMYNA88 a răspuns (pentru Alin1882):

Nod? laughing na...mie personal nu imi place. pai si ai windows original pe el? alta solutie... daca chiar te supara banii, poti merge la un service pc. daca win nu e original si i-ai dat d-lui NOD sa faca un clean up, poate ti-a sters din windowslaughing dar de ce nu ai vrea sa reinstalezi?

| sollo2 a răspuns:

Dupa ce deschizi task manager da click pe processes, cauta explorer.exe si inchide-l folosind click dreapta-end process, apoi du-te la applications-new task si scrie "explorer.exe". Succes!

| Sănduțța a răspuns:

Reincearca.Pana la urma, pff...ce tot spun vei puteatongue

| Alin1882 explică:

Am aflat. Am deschis PC-ul in safe mode si am sters un fisierbig grin Acel fisier apartinea de Assassin's Creed, asa ca eu zic sa aveti grija cu acel joclaughing Mersi de sfaturi

| FrumoasaTa a răspuns:

Raspunsul cu funda e cel mai bun(Y)

| diavolitadulce a răspuns:

Alt windows sau un antivirus bun

| ralucutzica a răspuns:

Reinstaleaza windowsul.