| Sorinlelele a întrebat:

Aceasta carcasa vine cu un venitalor pentru procesor?
https://www.pcgarage.ro/carcase/rpc/ac00uah-negru/

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Aceasta carcasa are doar un ventilator in fata, ventilator pentru carcasa care face aerul sa circule prin carcasa, baga aer in carcasa, iar acesta iese pe unde are loc. In general nu am auzit de carcasa care sa aiba ventilator pentru procesor. Ventilatorul pentru procesor poate fi cumparat o data cu procesorul sau separat. Procesorul box vine cu radiator + ventilator, procesorul tray vine fara radiator si ventilator. Ventilatorul + radiatorul = cooler procesor. Daca se cumpara procesor tray, atunci trebuie cumparat separat un cooler potrivit pentru acel tip de procesor.

2 răspunsuri:
| Sorinlelele explică (pentru Algo098):

Salut! Iti multumesc pentru raspunds! Daca imi poti spune care PC este mai bun

1. https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-scout-ii/

2. https://www.emag.ro/......DKM7PGBBM/

| Algo098 a răspuns (pentru Sorinlelele):

Eu nu joc jocuri, am calculatoare vechi si nu pot da cel mai bun raspuns. Am sa le iau pe componente: Pretul e identic.
Average CPU Mark: 8906 Intel, 6795 amd, deci Intelul e mai bun.
Memoria e mai rapida pe Amd, dar cred ca tot intelul va merge mai bine. Hard disk-ul la eMAG e mai mare, mai rezistent in timp, dar mult mai lent decat la pc garage unde e un ssd. Placa video e mai buna la eMAG. As fi luat calculatorul de la eMAG si i-as fi pus si un ssd, daca era sa aleg eu intre cele 2. Par destul de apropiate ca putere, dar nu stiu care merge cu adevarat mai bine in jocuri. Eu presupun ca cel de pe eMAG merge mai bine, procesorul si placa video fiind mai puternice. Il trage in jos harddisk-ul care se poate schimba. Poti sa mai pui intrebarea separat si poate stie cineva mai bine care ar fi mai bun.