| IAmAnonim a întrebat:

Salut am cazut in ceata si nu pot sa ma lamuresc, deci am windows 7 ultimate 64 bit,dx 11, Intel celeron g30(dual core), 8 gb rami, ati radeon hd 6450 1gb si am descarcat nfs the run, am inceput sa-l joc si mergea cam in reluare (era pe low si ar trebui pe mediu sa zbarnaie) acelasi lucru si cu cod balck ops intrebarea mea este daca bag windows xp o sa imi mearga bine jocurile astea fara sa mearga in reluare? este mai bun xp-ul de cat 7-le? dau funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Macar de era pe 128-bit. e praf asa. am avut un HD5450 cumparat de acum 2 ani si nu-mi mergea aproape nimic; de-aia l-am si vandut. MW3 poate rula si pe HD2000 ca e foarte bine optimizat. Ia-ti si tu un HD4670 cu siguranta e mai bun decat ce ai tu acum. Gasesti destule pe okaziiwinking

20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sistem bun, nu conteaza ca ai xp sau 7. probabil ca n-ai driverele potrivite.

| Crysty1996 a răspuns:

SAll aici problema este de la procesor fiindca ii mai slab decat restul configuratiei si windowsu este bun nu are treaba cu windowsu dar poate incearca sal schimbi ca alta data poate avea ceva si windowsul acesta este sfatul meu! FUNDA?

| Alphadios a răspuns:

Nu. Windows 7 este mai bun si mai rapid. Sistemul tau nu e deloc bun, blaca video e de buget si nu poate rule jocuri noi fara sacadare (depinde si de ce rezolutie ai) si procesorul nu este grozav nici el. Poti incerca sa updatezi driverele placii video, desi nu stiu daca va ajuta si probabil deja le ai.

| MariusF23 a răspuns (pentru Crysty1996):

N-are treaba cu procesorul. e aproape cat un core2 duo din generatia anterioara. NFS The Run nu suporta XP deci nu o sa-ti mearga. Placa e pe 64-bit? Asta ar fi o intrebare.

| soupflood123 a răspuns:

La ce specificaţii are calculatorul tău, ori Windows XP, ori Windows 7 e totuna.
Placa video / procesorul sunt cam slabe pentru joc; îndeplinesc cerinţele minime http://www.game-debate.com/....../index.php
Totuşi, poţi să-l încerci pe XP ca să nu spui că nu ai încercat.

| IulianP a răspuns:

Nu are nici o treaba cu sistemul de operare.
Ai o placa video foarte slaba, si de asta nu-ti merg jocurile.

| eGneGn a răspuns:

Placa video de cat e?

| imaqtpie a răspuns:

Placa video slaba.

| IAmAnonim explică (pentru IulianP):

Acu de' da-mi tu 30 mil ca sa imi mearga jocurile

| IAmAnonim explică (pentru MariusF23):

Da e de 64 bit dc?

| IAmAnonim explică (pentru soupflood123):

Scrie mai jocs de cerinte SYSTEM RESULTS si uite imi mergea pe nediu

| IAmAnonim explică (pentru eGneGn):

1 gb

| IAmAnonim explică (pentru Alphadios):

Am reusit cod mw3 pe high asta nu e nou?

| IAmAnonim explică:

Aa si am gresit este Intel celeron dual core g530 nu g30 scuze

| soupflood123 a răspuns (pentru IAmAnonim):

Limitează-te la jocurile care rulează fără probleme pe sistemul tău şi îţi garantez fericirea.

| IAmAnonim explică (pentru MariusF23):

Pai ma multumesc cu asta pana la anul cand o sa imi cumpar o placa video ati radeon hd 6870 si un Intel i5 3450 ivy bridge pa asta o sa imi mearga toate jocurile pe high? (ca nu am bani de un i7 crying )

| MariusF23 a răspuns (pentru IAmAnonim):

Pai mai bine iti iei un Radeon HD7770 de pe PC Garage la 600 lei. Uite si un link: http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| IAmAnonim explică (pentru MariusF23):

Mai ma gandesc eu pana atunci

| Alphadios a răspuns (pentru IAmAnonim):

MW3 foloseste motorul vechi folosit si in MW1 si MW2 cu cateva modificari. MW2 ruleaza decent pe netbookul meu (Intel Atom 1. 6GHz cu un nucleu, placa video Nvidia Ion), deci cerintele sunt foarte scazute, si nu au crescut cu mult in MW3.

| eGneGn a răspuns (pentru Alphadios):

Auzi da inainte sa intri in nfs the run nu trebuie sa intri in origin beta si sa te loghezi? k eu asa fac k altfel nu imi intra in joc